Darmowa dostawa od 100zł
Darmowa dostawa (Shoper Paczkomaty) już od 100,00 zł.
Krótki przewodnik jak być trochę eko.
Pierwszy post

  Mój krótki przewodnik "Jak być trochę eko" dedykuję tym z nas, które "nie umieją w eko", "nie mają na to czasu" oraz "zawracanie gitary, wnet i tak zginiemy w d..., pardon, zupie". Bo pewna jestem, że jesteście eko wcale o tym nie wiedząc... Oszczędzacie prąd, wodę, gaz? No, może staracie się przynajmniej? Pierwszy krok zatem wykonany!

Jak w danej sytuacji postępowały nasze babcie, ciocie, tudzież mamy? Warto sobie przypomnieć pewne ich zachowania, bo, co prawda, one nie działały tak ze względów proekologicznych, a oszczędnościowo- praktycznych. Ale, do diaska, my przecież możemy połączyć te dwie funkcje.

Ok, no to "od czego by tu zacząć?"

Bardzo proszzzz:

  • Ogranicz plastik. Nie wstydź się powiedzieć w sklepie: "Nie chcę siatki". Miej swoją ze sobą. Są dostępne urocze materiałowe worki na pieczywo, owoce czy produkty sypkie. Są też przepiękne i bardzo wygodne torby materiałowe. Zadaj z nimi szyku! I pamiętaj, że plastikowe zrywki też można użyć powtórnie.
  • Jeśli coś się popsuło- nie kupuj od razu nowego, spróbuj naprawić. Jeśli to możliwe, rzecz jasna.
  • Staraj się wykorzystywać rzeczy "do cna". (Żaden problem przeciąć tubkę i wydłubać resztkę ulubionego kremu! Robisz tak? No mówiłam, że jesteś też eko!)
  • Nie wyrzucaj pochopnie  rzekomo niepotrzebnych rzeczy- znajdź im inne zastosowanie. Albo oddaj komuś. A wymiany też są ok!
  • Nie wyrzucaj jedzenia! Staraj się nie kupować za dużo i wykorzystuj to, co masz lodówce łącząc, mieszając... No przecież uwielbiasz takie kombinacje!
  • Segreguj śmieci. Zewsząd o tym trąbią, to i ja trąbnę. Dobrze jest też zgniatać puszki i składać wszelkie kartony "na płask", by zajmowały jak najmniej miejsca.
  • Osobny rozdział to odpady bio: jeśli jesteś zdana na ten brązowy pojemnik- staraj się nie wrzucać do niego kompostowalnych resztek w foliowym worku. Niech to będzie papierowa torba. A jeśli masz możliwość posiadania kompostownika, a jeszcze go nie masz- szybko napraw ten błąd.
  • Czytaj etykiety. Nie musisz znać wszystkich E, ale jeśli na jogurcie dla maluszka  na drugim miejscu w składzie jest cukier, to chyba coś nie tak?

  To tyle. Na początek, ofkors. Coby nikogo nie zniechęcić. A zwłaszcza Ciebie, boska istoto, która dotrwałaś do tego miejsca! Stokrotne dzięki! Przepisy na cud-pastę do szorowania garów/ wanny/ kibelka czy na płukankę do włosów ciemnych z kory dębu, a do włosów jasnych z rumianku zostawiam na inną okazję.

Kasia

Oto linki do czadowych worków na produkty spożywcze, tak na wszelki wypadek:

https://jakaksamit.pl/pl/p/-Lniany-Worek-Na-Zakupy-%2C-sredni%2C-MILVO/180

https://jakaksamit.pl/pl/p/Bawelniany-Woreczek-Na-Zakupy-MILVO/178

https://jakaksamit.pl/pl/p/Lniany-Woreczek-Na-Zakupy%2C-Duzy%2C-MILVO/179

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl